Haapsalu maitsed

Maitseterännakule Haapsalus
Vaata lisaks

Sündmused

Ülevaade sündmustest Haapsalus
Vaata lisaks

Päevareisid

Seiklustele Haapsalust
Vaata lisaks

10 põhjust Haapsalut külastada

 1. Haapsalu on ideaalse suurusega amps
  Lõõgastav pärastlõuna rannas, jalutuskäik ergutava õhuga männimetsas, avastav retk vanalinnas või õnnis olemine armsas väikeses kohvikus - kõik on üksteisest kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel.

 2. Põhjamaade Veneetsia (Rosa Kaulitz-Niedeck)
  Kuhu iganes oma teekonnal Haapsalus jala sätid?, leiad ennast peagi mereääres. Haapsalu on ….muutes linna puhkepaigaks, kus saab igaüks ennast vabalt tunda ja uuesti laadida. Veealade mitmekesisuse tõttu on tegemist ka luikede meelis koduga. Sulelisi peresid on näha suve aegadel. Talvel on võimalik saada autoga jääteel sõitmise kogemus, kui avatakse ametlik liiklus lähimatele saartele nagu näiteks Vormsi.

 3. Linn alates 1279a
  Avasta enda jaoks imelised ning ajaloolised vanalinna tänavad Kooli, Jaani, Vee, Linda, Rüütli ja Väike-Mere. Vanalinna südame tiitli võib julgelt anda Piiskopi linnusele ning Toomkirikule. Kindlasti tuleb võtta aega linnuse torni külastamiseks, millest avaneb 360C panoraamvaade Haapsalule ning merelahele.

 4. Mitu kihti ajalugu
  Läänemaal asusid 13. sajandil Rannarootslaste kolooniad ning sellest ajast on säilinud rootsi keelsed kohanimed peamiselt Noarootsi, Osmusaare ja Vormsi aladel, kuid Rannarootslaste kultuuri ja pärimusega on võimalik kõigil tutvuda Haapsalu Rannarootsi muuseumis.Keskaeg oli Haapsalu jaoks üks rikkalikumaid aegu, mil linn muutus väravaks Euroopa mõjuvõimsatele keskustele. Kuurortlinnaks saamise ajalugu läheb tagasi 19. sajandi algusesse, mil kreisiarst Karl Abraham Hunnius avastas meremuda raviomaduses. See meelitas ligi rikkaid aristokraate Peterburist ja Vene Tsaari õukonnas, lisaks maailmakuulsa helilooja Pjotr Tšaikovski. Linnal on mitu kihti ajalugu, mida kõike võib näha visuaalselt arhitektuurist, kohanimedest ja vaatamisväärsustest - piisab väikesest jalutuskäigust, mille jooksul avastad endalegi imestunult väga palju.

 5. Imeline arhitektuur
  Kitsad ja looklevad Haapsalu tänavad avavad sulle romantilise kuurortlinna hinge. Üsna pea avastad ennast jälgimas 20. sajandi alguses valmistatud väikesi puidust maju, mis võiksid ennast ilmutada mõnel muinasjuturaamatu kaanel. Nende hoonete kaubamärk ning üks Haapsalu sümbolitest on detailsed puidust kaunistused, mida kutsutakse puitpitsi nime all.

 6. Võluvad kohvikud ja restoranid
  Haapsalu vanalinn kui ka peatänav on justkui vooderdatud Skandinaavia stiilis olevate kohvikute ja restoranidega, milles võid nautida ning imelisi kooke kui ka rikkalikku õhtusööki. Parim osa - vanalinnas asub väike pagarikoda nimega Müüriääre, millest on võimalik osta sooje saiakesi. Kujutle vaid nende lõhna ja maitset sinu hommikukohvi kõrval. Mmm…

 7. Ürituste kohtumispaik
  Talvel võib minna, kildi selga tõmmata ja mängida Haapsalu Šotipäevade raames linnapeaga naturaalsel jääl kurlingut. Lume sulades aitab kevadväsimusest välja tulla Haapsalu Õudus-ja Fantaasiafilmide festival (HÕFF). Suvel toimub peaaegu pidevalt üritusi ning on väga lihtne leida omale lausa mitu meeldivat - Vanamuusika festival, Veinipäevad, American Beauty Car Show, Jooga festival, Rokimuusika festival Rock in Haapsalu, Augustibluus, Valge Daami päevad, tänavatoidu festival “Maitsete Promenaad” jne, nimekiri on mitmekesine.

 8. Koht kust ennast inspireerida
  Lisaks tuntud ajaloolistele tegelaskujudele (professoritele, ärimeestele ja vene aristokraatidele) on Haapsalu ka tänapäeval ära võlunud teisi tähtsaid avalike tegelaskujusid. Üheks nendest on Epp Maria Kokamägi, tuntud maalikunstnik, kes juhib oma stuudiot Haapsalu vanalinnas. Kuidas küll on väikene linn võitnud nii paljude südamed? Vastus peitub imeliste detailide rikkusest, mida Haapsalu pakub. Pole ime, et Pjotr Tšaikovski oli oma puhkamisest Haapsalus nii inspireeritud, et lõi Luikede Järve.

 9. Lastesõbralik linn
  Haapsalu pakub mitmeid tegevusi lastele erinevates vanuserühmades. Väljas olemiseks on vahvad nii Aafrika rand kui ka Piiskopilinnuse vallikraavis asuv mängupark. Tubasteks tegevusteks soovitame Iloni Imedemaad - tegemist on maailmakuulsa illustraatori Ilon Wiklandi teemakeskusega. Koht, kus leiab omale meeldivaid tegevusi terve pere. Haapsalule on üle antud ka UNICEF’i noorte-ja lastesõbraliku linna tiitel.

 10. Värav reisiks saartele
  Kus iganes Eestis paikned, pead saartele pääsemiseks läbima Läänemaa. Talvel avatakse jääteed - jääteedel on võimalik sõita Haapsalust Vormsile ning Eesti kõige pikem jäätee algab Rohukülast (10km kaugusel Haapsalust) ja viib Hiiumaale.

Broneerige

Vastame teile esimesel võimalusel